معرفی انواع صحافی سررسید 1401

  • معرفی انواع صحافی سررسید 1401

 

سررسید 1401 مجموعه مادگیفت یکی از هدایای تبلیغاتی با اصالت و هویت کاملا ایرانی, از هدایای مورد علاقه مدیران  وصاحبان صنایع و مشاغل کشور عزیزمان می باشد . اعطای یک سالنامه در خور مخاطبان یک شرکت یا موسسه از دغدغه های اصلی اکثر مدیران در اواخر هر سال به شما می رود.

اگر از شما بپرسند به اولین چیزی که در یک سالنامه به عنوان یک اصل توجه می کنید پاسخ اکثریت شما کیفیت می باشد.

حساس ترین بخش تولید سالنامه به لحاظ کیفی پس از طراحی جلد سالنامه و طراحی صفحات داخلی سررسید  ودر نهایت زینک و چاپ، بخش صحافی سالنامه می باشد.

لذا در این بخش این مقاله به صورت تخصصی توسط کارشناسان مجموعه تولیدی مادگیفت در بخش کارگاه صحافی این مجموعه برای شما همکاران ومشتریان گرامی در راستای ارتقای سطح معلومات در زمینه تولید سررسید ۹۶ گردآوری شده است.

صحافی سررسید 1401

مراحل صحافی سررسید 1401 از ابتدا تا انتها: 

 ۴ روش معمول در صحافی یک سالنامه کابرد دارد که عبارتند از:

سررسید 1401 و صحافی سررسید به صورت دوختی(ته دوخت)

صحافی سررسید 1401 به صورت ته دوخت یکی از بادوام ترین انواع صحافی کتاب های قطور و سررسید های یکروزه به شمار میرود در این نوع صحافی،صفحات داخلی یک سالنامه در ابتدا توسط دستگاه اتوماتیک ترتیب شده که معمولا در دسته های ۸ یا ۱۶ برگی تا شده و سپس در کنار هم دوخته می شوند.در مرحله بعدی پس از دوخت از چسب صحافی نیز برای چسباندن هر چه بهتر فرم ها استفاده می شود. این کار برای دوام سالنامه الزامی است.

از مزایای این روش می توان به دوام بالا و حفظ شکل ظاهری سررسید تولید شده به این روش در طولانی مدت اشاره نمود.

سررسید 1401 و صحافی به صورت فنری(فنر دوبل فلزی):

در این نوع از صحافی فرم سررسید پس از اینکه ترتیب شد برخلاف حالت دوخت ابتدا برش خورده و کلیه صفحات وحتی آستر بدرقه اول وآخر سالنامه نیز ترتیب و چیده می شود در مرحله ی بعدی کلیه ی برگه های سالنامه توسط دستگاه پانچ برقی مجموعه پانچ شده که که معمولا به دوصورت دایره ویا  چهار گوش سوراخ می شود .

این روش اگر چه کیفیت بلند مدت به نسبت پایین تر نسبت به صحافی دوخت دارد اما از نظر سهولت در باز وبسته کردن سررسید و هم شکل ظاهری نسبت به سالنامه دوختی علاقه مندان بیشتری را به خود جذب می کند و درنهایت باعث می شود که اکثر مشتریان این نوع سررسید را ترجیح دهند.

مواردی که باعث میشود این نوع از صحافی کار تولید شده نهایی را بی کیفیت جلوه دهد:

هشدار:

در سالنامه های که از تعداد صفحات بالا برخوردار است بهتر از که از این صحافی استفاده نشود بطور مثال شما اگر سفارش یک سررسید اختصاصی با مشخصات زیر داشته باشید بهتر است از صحافی دوخت استفاده نمایید:

سررسید 1401|فرم روز شمار|دورنگ|متعلقات:۱۶ تا ۳۲ صفحه گلاسه رنگی|صفحات اطلاعات مهندسی و یادداشت تلفن

دوم این که در سالنامه های روز شماری که از صحافی فنری استفاده شده سالنامه معمولا وزن سنگین تری پیدا کرده حال اگر شما قصد اضافه کردن لت اختصاصی به این سالنامه داسته باشید به نسبت تعداد لت اختصاصی فنر شما نیز قطور می شود و در حالت بسته شکل نا مطلوبی پیدا می کند

و در نهایت سوم اینکه صحافی فنرغالبا در اکثر موارد باعث میشود که صفحات سالنامه بصورت منظم و مرتب برروی هم قرار نگیرند بطوری که با برگ زدن سالنامه و بستن آن ممکن است  لبه صفحات گلاسه سالنامه از بین سررسید مشاهد شوند.

سررسید 1401 و صحافی ته چسب(چسب گرم) :

این نوع از صحافی ارزان ترین و پرسرعت ترین نوع صحافی به شمار میرود.دوام این روش نسبت به دو روش قبل کمتر است، لذا صحافی کردن سالنامه های قطور با این روش ممکن است به جدا شدن کاغذ ها در طولانی مدت و حتی متلاشی شدن سررسید منجر شود.در صحافی چسب ،کاغذهای تشکیل دهنده سررسید در کنار هم قرار داده شده و توسط چسب در کنار هم محکم می شوند.  همچنین سررسید های تولید شده در روش ته چسب را در نگهداری وحمل آن باید احتیاط کرد چراکه از دوام طولانی مدت برخوردار نبوده، لذا این روش از صحافی بیشتر برای سررسید های کوچک (قطع های پالتویی و جیبی) و همچنین دفتر تلفن هایی با قطر کم کاربرد دارد. از مزایای این روش صحافی می توان به سرعت بالا و هزینه کم اجرا اشاره نمود.

سررسید 1401 و صحافی فنر کلاسوری یا همان قفل کلاسوری :

آخرین نوع صحافی که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد صحافی فنر کلاسوری می باشد این نوع از صحافی در سررسید های مدیریتی که به شکل ارگانایزر تولید میشود کابرد دارد مشتری این نوع از سالنامه می تواند از مزایای کاربردی این سررسید به شکل مطلوب استفاده نماید.

مزایای خرید سررسید ارگانایزر 1401

بالاترین سطح کیفیت صحافی

استفاده طولانی مدت شخص هدیه گیرنده این سالنامه  (بدلیل اینکه اگر جلد سالنامه سالم باقی بماند شخص می تواند سالها از این سررسید با تعویض برگه های داخلی استفاده نماید.

همچنین از دیگر مزایای سفارش سررسید کلاسوری این است که حتی در تیراژ پایین نیز می توان در زمانی کوتاه و  به تعداد دلخواه لت گلاسه تبلیغاتی به سالنامه اضافه نمود.

در مقاله ی بعدی به اختصار پروسه تولید جلد چسبانی،دوخت فرمها و مونتاژ نهایی سالنامه را برای شما عزیزان گردآوری خواهیم کرد.

سررسید اختصاصی | سالنامه اختصاصی
سررسید اختصاصی | سالنامه اختصاصی
maadgift
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *